Eğer internet kullanıyorsanız , KONAK içerisinde aradığınız bir yeri bulmanın en kolay yolu www.konakrehber.com...
Firma Ekle | Bütün Firmalar | Bütün Kategoriler

MYTEK TERMAL BOYA İZMİR

MYTEK TERMAL BOYA İZMİR
http://www.mytektermal.com
Telefon : +90 ( 232 ) 463 63 19
Faks : +90 ( 232 ) 463 63 19
E-Posta : bilgi@mytektermal.com...
Adres : 1430 SOKAK NO:1 D.2 ALSANCAK KONAK / İZMİR / TÜRKİYE
» Kategori : Boya Kimya Sanayii / İzolasyon Hizmetleri

  • Genel Bilgi
  • Harita
Hy-Tech Thermal Solutions Firması, her türlü ısı, ses, rutubet ve pasa karşı, NASA teknolojisi ile üretilen ve üstün etkinlikte yalıtım sağlayan katkı maddesinin ilavesi ile elde edilmiş çok geniş bir ürün yelpazeli boya ve kaplama malzemesi üretmektedir.

Hy-Tech Firması'nın ürettiği ürünlerin yalıtımlık açısından esasını teşkil eden ve NASA Teknolojisi ile üretilen katkı maddesi ve bu teknolojinin sivil sektöre transferi aşağıdaki şekilde gelişmiştir.Bilindiği üzere, ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Yönetimi, çok bilinen kısa adı ile NASA, kendisi için belirlenen vizyonu ve misyonu paralelinde her yıl milyarlarca ABD Doları tutan ARGE faaliyeti sürdürmektedir.Bu ARGE faaliyetleri sonucu, Havacılık ve Uzay sektöründe kullanılmak üzere keşfedilen ve geliştirilen teknolojiler ve ürünler, NASA'nın kendi faaliyet alanlarında kullanılmakla birlikte, ziraat, iletişim, bilgisayar teknolojisi, çevre ve kaynak yönetimi, sağlık ve ilaç, imalat, ulaştırma ve iklim modelleme alanlarında sivil sektörün de faydalanmasında sakınca görülmeyen teknolojik buluşlar veya NASA'ca bir üst ürünü geliştirilen ürünler, sivil sektör kullanımına serbest bırakılmaktadır.NASA, Uzay Mekiklerinde ısı yalıtımının sağlanması için, Ames Research Center'de yaptığı termal araştırmalar sonucu, yüksek performanslı yalıtım sağlayan Mikro Seramik Kürecikler geliştirmiş ve ana maddesi açıklanmayan bu küreciklerden imal ettiği seramik kaplama plakalarını Uzay mekiklerinde kullanmıştır.Hy-Tech, boyada kullanılan teknolojik formülleri keşfettikten sonra, bir adım daha öteye giderek NASA,nın mikro seramik küreciklerini özel bir işlemden geçirerek içlerindeki gazın boşaltılmasını sağlamıştır. Bu yolla elde edilen içi vakumlu kürecikler, çok daha etkili bir yalıtım sağlama özelliğine sahiptir. Zira, her türlü yalıtımın sağlanması için metal, ağaç, duvar, kablo v.s gibi her türlü satıhta kullanılacak uygun ürünlerin imaline gelmiştir. Ar-Ge çalışmaları sonucu hemen hemen tüm sektörlere yönelik sonuçlar elde edilmiştir.

NASA'nın Yıllık Yayını SPINOFF

Bu yeni teknoloji ile geliştirilen ürünlerden NASA'ca uygun görülenler, NASA'nın 40 yılı aşkın süredir yayınlanan yıllık SPINOFF yayını ile sivil sektöre tanıtılarak tavsiye edilmektedir.2003 Yılı için yayınlanan SPINOFF yayınında NASA, Hy-Tech Firması'nın her türlü yalıtım sorununa çözümler getiren ürünlerini de detayları ile tanıtmakta ve potansiyel kullanıcılara önermektedir.

MİKRO SERAMİK KÜRECİKLER

İçi boş küçük bir topa benzeyen yapısı ile, çıplak gözle bakıldığında bir un taneciğini andıran küreciğin andıran küreciğin et kalınlığı,kürenin çapının 1/10 u kadardır. Mikro Kürecikler yanmaz, tepkimeye girmez. 280 Kg./cm2 basınca dayanır ve yaklaşık 1800 C'da yumuşamaya başlar.Mikro küreciklerin içinde herhangi bir gaz mevcut değildir. Fizik yasalarına göre vakum içerisinde hiç bir madde olmadığından, hiçbir etki iletim yolu ile vakumdan geçemez. Mikro Kürecikler bu özelliği ile boya içerisine karıştırıldığında, birbirlerine daha da yaklaşarak boyadan daha hafif olduklarından yüzeyde bir film şeridi oluşturur. Yüzeyin kuruması ile birlikte içleri vakumlu mikro seramik kürecikler, yapıları sayesinde yüzeydeki ısı transferini minimum düzeye indirir.

- Mikro Seramik Kürecik katkılı boya sürülmüş bir metalin üzerine pürmüz ile 1000 derece santigratlık bir ısıyı uzun süre tatbik edersek, metalin öteki yüzünün ortam hararetinde olduğunu görürüz.- Seramik Kürecik katkılı boya sürülmüş bir karton üzerine pürmüz ile yüksek ısı tatbik ettiğimizde, kartonun uzun süre yanmadığını görürüz.- Elimize 2-3 cm kalınlığında toz katkı maddesini alıp, elimize pürmüz ile yüksek ısı tatbik ettiğimizde elimizin yanmadığını görürüz.- Nevada Üniversitesi tarafından yapılan testte, 2 adet ikiz kulübeden biri normal dış cephe boyası ile, diğeri ise Mikro Seramik Küreciklerin katkı maddesi olarak kullanıldığı dış cephe boyası ile boyanmıştır. Dört aylık yaz üresince aynı takattaki klima cihazı ile aynı sıcaklıkta tutulan iki kulübeden seramik boya ile boyananı için % 51.32 oranında daha az elektrik enerjisi sarf edildiği görülmüştür.- Mikro Seramik Kürecik katkılı boyalar, güneş ışınlarının %95'ini, ultraviyole ışınlarının %85'ini geri yansıtırlar. Uygulandığı atmosfere açık yüzeylerde ısı yalıtımını sağlar, nemi önler, korozyona karşı kesin çözüm sağlar, ultraviyole ışınlardan korur, ses yalıtımı sağlar ve termit gibi böcekleri uzak tutar.Hy-Tech boya katkısı kesinlikle toksik madde içermediği için doğa ve insan sağlığı ile barışıktır.

NEDEN BİNANIZI HY-TECH İLE KAPLAMALISINIZ?

Bir evin veya binanın iç ya da dış cephesinin boyanması oldukça zahmetli bir iş olabilir., ancak çok az kimse duvarların rengine ve evlerin dış kaplamalarına biraz boya sürmenin daha fazla elektrik tasarrufu ve elektrik faturalarından büyük oranda tasarruf sağlayacağını bilir. Melbourne, Florida'da bulunan Hy-Tech Termal Solutions, LLC duvarlar, tavanlar ve çatılardan sıcak hava akımını azaltmak için tasarlanmış çok karmaşık bir seramik vakum ürünler üretmektedir. Yalıtımlı seramik teknolojisi iç mekan duvarlarına ve tavanlarına uygulandığında ısının dışarı akımını engellemekte, ve dış cephe duvarlarını ve çatılarını boyamak için kullanıldığında da ısının içeri doğru akımını önlemektedir.Hy-Tech Termal Solutions ürünlerinde kullanılan seramikler vakum ortamı oluşturarak geliştirilmiştir. Esasen, ısıyı korunan yüzeyden uzağa yansıtarak bir engel görevi gören "mini termos şişesi" oluşur. Bu mikro küreler başka materyallerle birleştiğinde bu materyallerin termal dirençlerini arttırırlar.

Evinizde, binanızda harcadığınız enerji maliyetini düşürmek yani paranızı cebinizde bırakmak istiyorsanız, duvarlarınızı, çatınızı likit seramik ile koruma altına alalım yani

HY-TECH ile koruyalım…..

Yapılan test sonuçlarına göre Hy-Tech ile %51,32 Enerji tasarrufu sağlanmaktadır.Hy-Tech ürünleri güneş ışınlarını %95, UV ışınlarını %85 yansıtmaktadır.

YANSITICI YALITIM NEDİR?

Yansıtıcı yalıtım sistemi tipik olarak, alüminyum katmanlar ya da düşük yalıtımlı malzemeler ve hava boşluklarından meydana gelir. Bu da ısıtılmış bir bölgeye bitişik yüksek yansıtımlı ya da düşük yayılımlı boşluklar oluşturur. Bazı yansıtıcı yalıtım sistemleri de ilave hava boşlukları oluşturmak amacıyla kağıt veya plastik gibi diğer maddelerden oluşan katmanlar kullanılırlar.Sistemin performansı maddelerin yayımına, ne denli düşük olursa o kadar iyi olmak şartıyla ve kapalı hava boşluklarının büyüklüğüne bağlıdır. Hava boşluğu ne kadar az olursa ısı konveksiyonla o denli az transfer edilecektir. Bu yüzden, konveksiyonla ısı transferini azaltmak için yansıtıcı bir yalıtım, birkaç kat alüminyum ve hava boşluğu yardımıyla, bina içi boşluklara konuşlandırılarak, daha büyük boşluğu küçük parçalara bölmelidir. Bu küçük hapsedilmiş hava boşlukları konvektif ısı akımını azaltır. Seramiklerin yansıtıcı yalıtımlara da termal performans ölçümlerinde R-değerleri verilir.

Yansıtıcı yalıtımın diğer kütle yalıtım malzemelerinden farkları:

1. Yansıtıcı yalıtımın çok düşük yayım değerleri "E-değerleri" olup ( çogu yalıtımda 0,9 olan değerler 0,03'tür) radyasyonla olan ısı transferini ciddi ölçüde düşürür,2. Yansıtıcı yalıtımın ısı emip tutabileceği ciddi bir kütlesi yoktur,3. Yansıtıcı yalıtımın nem transfer ve emiş değerleri çoğu durumda daha düşüktür,4. Yansıtıcı yalıtım deri, göz ve gırtlağı tahriş etmez ve dışarıya gaz verebilecek madde içermez,5. Kütle yalıtımlarda sorun olan çekme veya nem emme gibi termal performansı etkileyen endişeler,yansıtıcı yalıtımda sorun olmaz.

Hy-Tech Ürünleri

Hy-Tech Thermal Solutions Firması, Mikro Seramik Seramik Kürecikler ana madde olmak üzere, kullanım alanlarına göre her türlü yalıtıma cevap verecek çok geniş bir üretim çeşidi yelpazesine sahiptir. Florida yöresinin sert tayfunlarına ve bu tayfunların getirdiği sert yağışlara dayanıklı, enerji tasarrufu sağlamaya yönelik, her türlü nem, paslanma ve ses yalıtımına kesin çözüm getiren diğer Yüzey Kaplama ve Yalıtkan Boyalar,ürün yelpazesinin önemli diğer bir bölümünü kapsamaktadır.

Ürünlerin Ortak Özelliği:

Hy-Tech Firması'nca üretilen tüm yalıtım ürünleri, genelde aynı katkı maddesini içerdiklerinden, aşağıdaki ortak özelliklere sahiptirler.

>> Isı Yalıtımı>> Ses Yalıtımı>> Nem Yalıtımı>> Pas önleme

Ancak ürünler, çeşitli sanayi sektörlerindeki kullanıcıların ihtiyacına cevap vermek üzere, bu özelliklerin bir veya birkaçı öne alınarak katkı oranı, ilave katkılar ve işleme yöntemleri değiştirilerek imal edilmiş ve ve kullanıcıya sunulmuştur.

Tasarım ve Uygulama Fark Bilişim Yazılım Bilgisayar Teknolojileri - Alanya 2012 ©

TÜRKİYE 1. ADANA 2. ADIYAMAN 3. AFYON 4. AĞRI 5. AKSARAY 6. AMASYA 7. ANKARA 8. ÇANKAYA 9. KEÇIÖREN 10. SİNCAN 11. YENIMAHALLE 12. ANTALYA 13. ALANYA 14. GAZİPAŞA 15. MANAVGAT 16. KEMER 17. KAŞ 18. ARDAHAN 19. ARTVİN 20. AYDIN 21. DİDİM 22. BALIKESİR 23. BARTIN 24. BATMAN 25. BAYBURT 26. BİLECİK 27. BİNGÖL 28. BİTLİS 29. BOLU 30. BURDUR 31. BURSA 32. ÇANAKKALE 33. ÇANKIRI 34. ÇORUM 35. DENİZLİ 36. DİYARBAKIR 37. DÜZCE 38. EDİRNE 39. ELAZIĞ 40. ERZİNCAN 41. ERZURUM 42. ESKİŞEHİR 43. GAZİANTEP 44. GİRESUN 45. GÜMÜŞHANE 46. HAKKARİ 47. HATAY 48. IĞDIR 49. ISPARTA 50. İÇEL 51. İSTANBUL 52. KADIKÖY 53. MALTEPE 54. ŞİŞLİ 55. ÜMRANİYE 56. İZMİR 57. BORNOVA 58. KARŞIYAKA 59. KONAK 60. KAHRAMANMARAŞ 61. KARABÜK 62. KARAMAN 63. KARS 64. KASTAMONU 65. KAYSERİ 66. KIRIKKALE 67. KIRKLARELİ 68. KIRŞEHİR 69. KİLİS 70. KOCAELİ 71. KONYA 72. KÜTAHYA 73. MALATYA 74. MANİSA 75. MARDİN 76. MUĞLA 77. BODRUM 78. FETHİYE 79. MARMARİS 80. MUŞ 81. NEVŞEHİR 82. NİĞDE 83. ORDU 84. OSMANİYE 85. RİZE 86. SAKARYA 87. SAMSUN 88. SİİRT 89. SİNOP 90. SİVAS 91. ŞANLIURFA 92. ŞIRNAK 93. TEKİRDAĞ 94. TOKAT 95. TRABZON 96. TUNCELİ 97. UŞAK 98. VAN 99. YALOVA 100. YOZGAT 101. ZONGULDAK 102. ÇAYCUMA